Informacija apie lytinę sveikatą gėjams ir biseksualiems vyrams

Šiame svetainės skyriuje pateikta informacija apie lytinius santykius ir lytinę sveikatą.

Lytinė sveikata yra susijusi su atsakingu, jus tenkinančiu ir saugesniu lytiniu gyvenimu, laisve rinktis, ar lytiniais santykiais užsiimti apskritai, kada ir kaip dažnai tai daryti.

Palaikant optimalią lytinę sveikatą svarbu neapgaudinėti savęs dėl savo lytinių poreikių ir planuoti ateitį. Rūpinantis sveikata labai svarbu tinkamai vengti rizikos. Dėl to jums labai svarbu žinoti, kokie yra su lytiniais santykiais susiję pavojai sveikatai ir kaip juos sumažinti iki minimumo, tačiau ir toliau patirti malonumą.

Kad lytiniai santykiai būtų malonūs ir saugesni, visų pirma svarbu tai, kad partneriai jaustųsi atsakingi už vienas kito saugumą. Malonumą ir saugumą padidinti dar labiau galima suvokiant galimą riziką dar iki pradedant lytiškai santykiauti, tada susitariant, kokio tipo lytinių santykių norite abu.

Sifilis

Sifilis – tai bakterinė infekcija, paprastai perduodama lytiškai santykiaujant su užkrėstu žmogumi. Užkrėsta motina gali ją perduoti dar negimusiam vaikui. Retkarčiais infekcija gali būti perduota leidžiantis narkotikus.

 Jei reikia daugiau informacijos apie sifilį, spustelėkite toliau pateiktą nuorodą.

ŽIV

Santrumpa ŽIV reiškia vadinamąjį žmogaus imunodeficito virusą. Kai ŽIV patenka į kraują, jis ima atakuoti imuninę sistemą. Tada jūsų organizmas ima gaminti antikūnus, kuriais kovoja su infekcija. Šie antikūnai negali sunaikinti ŽIV, tačiau pagal jų buvimą nustatoma, ar ŽIV infekcija yra. ŽIV testais ieškoma ne paties viruso, o šių antikūnų.
Ilgainiui, jei ŽIV negydomas, jis padaro didžiulį poveikį jūsų sveikatai. Jūsų imuninė sistema pažeidžiama taip, kad ji nebegali kovoti su infekcijomis ir vėžinėmis ligomis, kurios paprastai jokių problemų nesukelia. AIDS (įgytas imunodeficito sindromas) – tai terminas, kuris nusako šiuos neįprastus simptomus ar vėžines ligas, atsirandančias pas žmones, užkrėstus ŽIV. ŽIV nėra AIDS.

Jei reikia daugiau informacijos apie ŽIV, spustelėkite toliau pateiktą nuorodą.

Poekspozicinė profilaktika

Poekspozicinė profilaktika (PEP) tai ŽIV gydymo kursas, kuris atliekamas, jei patyrėte ŽIV infekcijos riziką. ŽIV gydymo kursas trunka 28 dienas. Jei jis pradedamas per 72 valandas nuo momento, kai kilo rizika, šis kursas gali padėti išvengti ŽIV infekcijos. Kitaip tariant, PEP yra tam tikra apsaugos (nuo ŽIV) priemonė, kurios galite imtis, jei kilo rizika arba plyšo prezervatyvas.

 Jei reikia daugiau informacijos, spustelėkite toliau pateiktą nuorodą.

Bendruomenės testavimas

Organizacija „The Rainbow Project“ kartu su Karalienės Viktorijos ligoninės urogenitalinės medicinos (angl. GUM) klinika rengia nemokamas ir konfidencialias lytinės sveikatos tikrinimo ir paramos konsultacijas Pipeworks ir Outside saunose, taip pat „The Rainbow Project“ patalpose LGBT Centre.

Į šias konsultacijas užeiti galima bet kada, užsirašyti iš anksto nereikia. Toliau nurodytomis dienomis visi, pasitikrinę lytinę sveikatą, į sauną įleidžiami NEMOKAMAI:

 • „Pipeworks“ sauna
  14/10/2014 nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia
  11/11/2014 nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia
  25/11/2014 nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia
  09/12/2014 nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia
 • „Outside“ sauna
  28/10/2014 nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia
 • LGBT Centre
  30/09/2014 nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia
  06/12/2014 nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia
  16/12/2014 nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia
  –/–/—- nuo 17.30 iki 20.00 val., iš anksto užsirašyti nereikia

„Pipeworks“ saunos adresas yra 2-6 Union Street, tiesiai po „Union Street“ baru. „Outside“ sauna yra Donegal Street gale, adresu 1-5 Donegal Lane. LGBT Centre adresas yra Old Memorial House, 9-13 Waring Street, Belfast (1 aukštas).

Karalienės Viktorijos ligoninės urogenitalinės medicinos (GUM) klinikoje ketvirtadieniais vakare (17.00–19.00 val.) veikia gėjų ir biseksualių vyrų klinika. Dėl susitikimo užsirašyti iš anksto nereikia.

Kas vyksta klinikoje?

Jūsų paklaus vardo ir kontaktinės informacijos (ši informacija bus laikoma griežtai konfidencialiai, ji nebus atskleista jūsų bendrosios praktikos gydytojui). Gydytojas (slaugytojas) taip pat paklaus klausimų apie jūsų lytinį gyvenimą iki šiol – kokio tipo lytinius santykius praktikavote, ar saugojotės ir pan.

Jūsų taip pat paprašys duoti šlapimo ir kraujo mėginius. Šie mėginiai bus panaudoti atliekant ŽIV, hepatito B ir C, sifilio ir chlamidiozės (tik varpos) tyrimus. Bus pasiūlyta pasiskiepyti nuo hepatito A ir B.

Gydytojas pasakys, kada tikėtis rezultatų. Kai kurių rezultatų gavimas gali užtrukti iki 2 savaičių. Apie rezultatus jums praneš jūsų pageidaujamu būdu – telefonu, el. paštu arba tekstine žinute.

Į visas konsultacijas ateina ir „The Rainbow Project“ fizinės bei lytinės sveikatos specialistas James Copeland. Jis galės atsakyti į jūsų turimus klausimus. Su juo taip pat galima susisiekti paskambinus telefonu (028) 9031 9030 arba el. paštu: james@rainbow-project.org

Greitasis ŽIV testavimas

Greitasis „The Rainbow Project“ ŽIV testavimas atliekamas pirmadieniais ir trečiadieniais rytais. Priimama tik susitarus iš anksto. Testavimas atliekamas „The Rainbow Project“ biure, esančiame LGBT Centre, adresu 9-13 Waring Street BT1 2DX.

Pasinaudoję šia testavimo paslauga gėjai, biseksualūs ir kiti su vyrais lytiškai santykiaujantys vyrai gali išsitirti saugioje ir draugiškoje aplinkoje.
Testas užtrunka 20 minučių, rezultatas sužinomas tą pačią dieną. Visas procesas užtrunka 1 valandą.

Jei reikia daugiau informacijos, kreipkitės į „The Rainbow Project“ lytinės sveikatos srities vystymo specialistą – james@rainbow-project.org

Jei norite susitarti dėl priėmimo, skambinkite telefonu 028 90 31 90 30

Pasinaudojusiųjų paslauga tinklaraštis:
„Buvau susirūpinęs, ar nesergu ŽIV, ir nenorėjau rezultatų laukti ilgai. Darbuotojai buvo tikrai malonūs bei draugiški. Rezultatą gavau per 1 valandą ir nebeliko priežasties jaudintis. Patariu šia paslauga pasinaudoti visiems, norintiems išsklaidyti abejones dėl ŽIV.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *